[Obrazek: Logo Linde Gas a.s.]

Linde Gas

Zakladatel společnosti Carl von LindeHistorie společnosti Linde Gas a.s. začíná u dceřiné společnosti německého koncernu Linde. Historie koncernu se začala psát již v roce 1879, kdy Carl von Linde založil ve Wiesbadenu podnik na vývoj a výrobu chladírenských zařízení.

V průběhu 130leté historie se výrobní program postupně měnil, nicméně dominantní roli vždy představovala výroba technických plynů. Velikost podniku postupně rostla a z původně malé lokální firmy se stal koncern světového významu.

V září roku 2006 došlo ke spojení Linde a britské BOC, čímž se skupina THE LINDE GROUP stala jedničkou na světovém trhu technických plynů s ročním obratem přibližně 12,5 miliardy eur. V současné době je THE LINDE GROUP podnikem s téměř 55 tisíci zaměstnanci a působností ve více než 70 zemích světa.

V roce 1991 v České republice zakoupil koncern Linde 30% akcií podniku Technoplyn, čímž vznikla společnost LINDE TECHNOPLYN a.s. V květnu 1995 se pak stal jejím jediným vlastníkem. Pokud jde o kvalitu výrobků a služeb, patří Linde Gas a.s. (změna názvu proběhla v roce 2006) mezi nejlepší v koncernu Linde, a zároveň zaujímá vedoucí postavení na českém trhu. Společnost Linde Gas a.s. investovala od roku 1991 do výroby a distribuce technických plynů v České republice více než 14 miliard Kč.

Linde Gas a.s. disponuje největší prodejní sítí technických plynů a příslušenství v České republice. Zákazníci si mohou naše výrobky koupit na více jak 200 prodejních místech.

Přečtěte si i další informace o společnosti Linde Gas. 


Zákaznické centrum Linde Gas a.s.

Zelená linka: 800 121 121

E-mail: info.cz@linde.com

Prodejny ProfiHaus Linde Gas a.s.


PPC kampaně eBRÁNA s.r.o. Copywriting eBRÁNA s.r.o.